DAVET


Sevgili Meslektaşlarım,

Her yıl heyecanla düzenlediğimiz AÇBİD kongresini COVID-19 pandemisi nedeniyle 2021 yılında online olarak gerçekleştirmek zorunda kalmıştık. Düzenlediğimiz AÇBİD 14. Uluslararası Online Kongresi çok yüksek katılımlar ile gerçekleşerek bizi daha da motive etti. 2021 Kongresi ardından sizleri 11-15 Mayıs 2022 tarihinde Antalya’da gerçekleştireceğimiz AÇBİD 15. Uluslararası Kongresi’nde sağlıklı bir şekilde buluşmayı ve hasret gidermeyi çok istiyoruz.

Seçkin yurt içi ve yurt dışı konuşmacıları ile hedeflediğimiz bilimsel yoğunluğa ve doygunluğa ulaşacağımızı düşünüyorum. Kongre öncesinde ve kongre boyunca yapılacak oturumlar ile hasret kaldığımız geleneksel AÇBİD heyecanını tekrar yaşamak için sizleri tekrar görmek istiyoruz.

Güneşli 11 Mayıs 2022 Antalya sabahında görüşmek üzere…

Altan Varol
Kongre Başkanı

Değerli Meslektaşlar,

Bildiğiniz üzere, COVID Pandemisinin getirdiği kısıtlamalar nedeni ile Nisan 2020 de yapılması planlanan Uluslararası Kongremizi istemeyerek iptal etmek zorunda kalmıştık. Ancak, 2021 Mayıs ayında online olarak düzenlediğimiz Uluslararası Kongremiz çok sayıda meslektaşımızın katılımı ile büyük ilgi görmüş ve başarı ile tamamlanmıştır. Buna rağmen geçtiğimiz 3 sene boyunca bir araya gelme fırsatımız olmaması bizler için de üzüntü sebebi olmuştur.

Sizlere önümüzdeki yıl AÇBİD 15. Uluslararası Kongresi’nin 11-15 Mayıs 2022 tarihlerinde Antalya’da düzenleneceğini duyurmaktan onur duyuyorum. Büyük oranda yüz yüze bir programla planlanacak olan bu organizasyonda meslektaşlarımız ve arkadaşlarımızı uzun süre sonra tekrar görebilecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Sizleri bu dönemde yaptığınız çalışmaları sunabileceğiniz, alanında deneyimli yurt içi ve yurt dışından birçok önemli isimleri dinleme fırsatı bulacağınız ve tekrar bir araya gelebileceğimiz Kongre’mizde görmekten büyük mutluluk duyacağız.

15. AÇBİD Uluslararası Kongre’sinde görüşünceye kadar hepinize sağlıkla kalmanızı diliyorum.

Yönetim Kurulu Adına
Hakan Tüz
AÇBİD Başkanı